Rauginimas su Ieva Šidlaite

today 2022-01-18my_locationNorvydiškės


Background

Sausio 18 d., antradienį, nuo 10 val.

Su Ieva Šidlaite pirmąkart susitikau Vilniuje, improvizuotame turgelyje naujai išpuoselėtų Pacų rūmų kieme.

Keletas vienišų palapinių plytų, stiklo ir betono apsuptyje. Ievos šypsena ir stiklainiai su rauginiais. Dar mūsų sūriai. Taip pat ir austrės su degtine. Ir tuometinės Nordic Food Republic virtuvės šefų gaminiai. Nežinau, kaip Ieva, bet aš jaučiausi kaip egzotiškas eksponatas, smalsiai apžiūrimas išsipusčiusių ir vienišų Pacų rūmų svečių.

Sakiau sau – šis pasaulis ne man!

O Ievos pasaulis įdomu! Raugai, daržo ir lauko augalai, buvimas su gamta. Tai suteikia laisvės pojūtį ir norą kurti.

Ieva – stebėtoja, atradėja ir rašytoja? Man Ieva – kūrėja, savo gyvenimo kūrėja. Ir augintoja, šeimos ir savo aplinkos puoselėtoja.

draugiškai, kaimynas Valdas

Velykos, Atvelykis. Pokalbis su Ieva Šidlaite

Jeigu chronologiškai – tai dar vasario mėnesį pakviečiau Ievą su šeimyna apsilankyti sodyboje „Paskui saulę ir ožkas“ ir pakalbėti apie „nenumaldomą laisvės troškimą…“

Pokalbis nuvinguriavo nesibaigiančiais takais takeliais, atskleisdamas tik dalį šių nuostabiai turtingų įvairiapusių asmenybių.

Jeigu reikėtų vienu žodžiu įvardinti Ievos ir Mindaugo magnetizmą, tai pasakyčiau „sobriete“, netiksliai verčiant iš prancūzų kalbos – kuklumas, paprastumas. Bruožas, gana retai pasitaikantis šiame pasaulyje.

Daugiau Ievos minčių – samanotos…

Tarp vasario ir Velykų įvyko tiek daug ir taip greitai, kad tapo neįmanoma apmąstyti, sugromuliuoti. Didelis skausmas, užspaudęs krūtinę, kartais ištrūkstantis ašaromis, kartais – pykčiu. Ukrainiečių šeimų, vaikų istorijos, jų išsibarstymas po visą Europą, palikus namus ir kariaujančius tėvus, atveria ir mūsų visuomenės skaudulius, įsisukusius ir į mūsų šeimas.

Per Atvelykį, balandžio 23 d., kviečiu pabendrauti universalia kalba – jausmų kalba.

Daugiau informacijos: Trijų ežerų HUB, facebook.

Kaimynas Valdas

Informacija
Pradžia 2022-01-18  10:00
Pabaiga 2022-01-18  12:00
Vieta Norvydiškės


Susisiekite


PROJEKTO AUTORIUS IR KOORDINATORIUS:
Valdas Kavaliauskas

TELEFONO NR.:
+370 698 39 893 ( lt, fr, rus)

EL. PAŠTAS:
valdaska@yahoo.fr